Hyppää sisältöön

3. ja 4. vuoden opiskelijoiden vanhempainilta KE 18.11. etänä

21.10.2020
Microsoft Teams -sovelluksen logo

Pirkkalan yhteislukion abiturienttien vanhempainilta järjestetään keskiviikkona 18.11. etäyhteydellä Microsoft Teams –palvelussa. Vanhempainillan aiheena ovat kuulumiset syksyn ylioppilaskirjoituksista sekä jatko-opinnot.

Tilaisuuteen osallistuvia vanhempia ja huoltajia pyydetään ilmoittautumaan joko rehtorille tai opinto-ohjaajalle viimeistään maanantaina 16.11. sähköpostitse.

  • Rehtori Marjukka Suihko (marjukka.suihko[a]pirkkala.fi)
  • Opinto-ohjaaja Sanna Salonen (sanna.salonen[a]pirkkala.fi)

Ilmoittautumisviestiin tulisi kirjata ilmoittautujan nimi sekä sähköpostiosoite, johon Teams-kokouskutsun voi lähettää. Tämän tekstin lopussa on ohje Teams-kokoukseen liittymisestä.

Jos huoltaja haluaa keskustella myös opiskelijan ryhmänohjaajan kanssa, hän voi olla yhteydessä ryhmänohjaajaan sähköpostitse ja sopia keskusteluajan. Myös nämä keskustelut toteutetaan mahdollisuuksien mukaan etänä Teamsissa.

  • 18A Aki Ilander (aki.ilander[a]pirkkala.fi)
  • 18B Kaisa Putaja (kaisa.putaja[a]pirkkala.fi)
  • 18C Soile Korpela (soile.korpela[a]pirkkala.fi)
  • 18T Heli Mäkelä (heli.makela[a]pirkkala.fi)
  • 17D Erkka Pehkonen (erkka.pehkonen[a]pirkkala.fi)

Huomaattehan, että ryhmänohjaajat voivat keskustella täysi-ikäisen opiskelijan opinnoista huoltajan kanssa vain opiskelijan suostumuksella.